Akademia Młodego Dyrektora
17 czerwca 2026 r. odbyło się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” uroczyste podsumowanie kolejnej edycji projektu „Akademia Młodego Dyrektora”, realizowanego w trakcie roku szkolnego 2025/2026 we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturą
w Częstochowie.

Celem naszego cyklicznego przedsięwzięcia, adresowanego do nowo powołanych dyrektorów szkół, placówek jest ich wsparcie w pełnieniu nowej funkcji, wzmocnienie kompetencji
w zakresie organizacji i zarządzania, realizacji zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego oraz wspieranie w wykonywaniu bieżącej pracy a także wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja. Zakres tematyczny szkoleń obejmował m.in. sprawowanie przez dyrektora nadzoru pedagogicznego, kompetencje rady pedagogicznej – decyzje administracyjne dyrektora, cyberbezpieczeństwo
w praktyce, awans zawodowy nauczyciela oraz założenia Reformy programowej26. Kompas Jutra. Zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie odebrało w tym roku 23 dyrektorów szkół i placówek Uczestnikom projektu życzymy sukcesów w pracy na stanowisku dyrektora szkoły, placówki oraz satysfakcji zawodowej.





